Lorem ipsum

Blog

Oczyszczanie twarzy a solarium

Wiele klientek zadaje mi pytanie, czy oczyszczanie twarzy jest przeciwwskazaniem korzystania z solarium lub opalania się na słońcu.

Potrzebujesz pomocy w temacie oczyszczania twarzy? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 575 707 275
lub e-mailem: salon@salonargania.pl

 

Po zabiegach kosmetycznych takich jak np. manualne oczyszczanie twarzy, oczyszczanie kwasami czy nawet peeling kawitacyjny dochodzi do usunięcia martwego naskórka. Takie zabiegi oczyszczające niewątpliwie służą poprawie wyglądu skóry, jednakże potrzebny jest czas na jej regenerację. Niezależnie od przeprowadzonego zabiegu kosmetycznego nalezy pamiętać ze podrażniona, zaczerwieniona i uszkodzona skóra jest bardziej uwrazliwiona na promieniowanie UV.

Korzystanie z solarium bezpośrednio po zabiegu może doprowadzić do poparzenia skóry, co w dalszej perspektywie może grozić przebarwienia i chorobami skóry. Zatem, po wykonaniu zabiegu oczyszczania twarzy należy dla bezpieczeństwa mieć około 28 dni odstępu przed skorzystaniem z solarium, tyle trwa fizjologiczny proces odnowy naskórka.

Należy pamiętać, że po oczyszczaniu twarzy należy również chronić skórę przed promieniami słońca, najlepiej stosując kremy z odpowiednio wysokim filtrem.

Zapraszam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
oczyszczanie twarzy w domu. Dowiedz się więcej.
oczyszczanie twarzy kwasami. Dowiedz się więcej.
oczyszczanie twarzy a solarium. Dowiedz się więcej.