Lorem ipsum

Blog

Oczyszczanie twarzy z wągrów

Oczyszczanie twarzy z wągrów, to częsty zabieg wykonywany w Argania Salon Kosmetyki Profesjonalnej we Wrocławiu. Zdobyte doświadczenie umożliwia nam tworzenie usług najwyższej jakości.

Potrzebujesz pomocy w temacie oczyszczania twarzy? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 575 707 275
lub e-mailem: salon@salonargania.pl

 

Wągry czyli zaskórniki to najczęstszy problem naszej skóry. Zaskórniki najczęściej występują u osób z cerą mieszaną lub tłustą, czasem jednak mogą się pojawić również u osób z cerą suchą. Wągry mają czarny kolor gdyż sebum w kontakcie z powietrzem utlenia się i robi się czarne, jest to rodzaj zaskórnika otwartego. Wiele osób zmaga się również z zaskórnikami zamkniętymi, które mają postać małych białych grudek.

Bardzo często próbujemy na własną rękę pozbyć się tych zanieczyszczeń decydując się na ich wyciskanie. Nie jest to dobry pomysł ponieważ wyciskanie powoduje pogorszenie stanu skóry, po takich próbach często pojawiają się stany zapalne, blizny i przebarwienia.
Najlepszym sposobem na pozbycie się wągrów są zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Dobrze dobrane profesjonalne zabiegi pomogą także pozbyć się przyczyn powstawania wągrów. Najskuteczniejsze metody walki z zaskórnikami to peelingi chemiczne, głównie kwas pirogronowy oraz peeling kawitacyjny, który głęboko oczyszcza pory skóry. Bardzo istotna jest również pielęgnacja domowa, dobrze dobrane kosmetyki pomogą na dłużej zachować czystą skórę.

Szczegółowy opis peelingów chemicznych (kwasów).

Zapraszam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
oczyszczanie twarzy w domu. Dowiedz się więcej.
oczyszczanie twarzy a solarium. Dowiedz się więcej.
oczyszczanie twarzy jesień. Dowiedz się więcej.